Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Gdzie po kredyt na zakup używanego auta? 2017

Warunki kredytu na używany samochód z komisu

kredyt samochodowyKupno auta na własność to obecnie wydatek rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę średnie zarobki przeciętnego obywatela naszego społeczeństwa, mogłoby się wydawać, że zakup ten jest zupełnie nie nasze realia czy na nasze kieszenie. Jednakże nic bardziej mylnego. Tym z nas, którzy marzą o własnym aucie, z pomocą przychodzą banki oraz pokrewne instytucje finansowe. Oferty, jakie do nas kierują w tej kwestii, to tak zwane kredyty samochodowe. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową?

Kredyty na zakup samochodu, to pożyczki długoterminowe, z dość atrakcyjnym oprocentowaniem i sposobem spłacania.Kredyt na samochód możemy zaciągnąć nie tylko w banku, ale również w komisie bądź też korzystając z usług autoryzowanego dealera samochodowego. Pożyczka taka dotyczy zarówno aut nowych jak i używanych. Czy istnieje jednak jakaś znacząca różnica między kupnem używanego auta na raty w komisie a zakupem tego samego samochodu za pośrednictwem banku? I która z form zakupów jest dla nas bardziej atrakcyjna?

Trudno jest tak naprawdę o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Dlaczego? Ponieważ zarówno auto używane na raty kupione za pośrednictwem komisu jak i bezpośrednio za pomocą kredytu samochodowego, posiadają swoje plusy jak i minusy. Kupując auto używane na raty za pośrednictwem banku otrzymujemy o wiele atrakcyjniejsze warunki jego spłaty. Po pierwsze kredyt samochodowy na auto używane to kredyt długoterminowy. Może on wynosić nawet 8 lat. Po drugie, bank zazwyczaj oferuje nam liczne dodatkowe usługi czy produkty typu pakiety ubezpieczeniowe, dzięki którym będziemy mogli także sporo zaoszczędzić. Kredyt samochodowy na używane auto posiada także ten plus, że jest to kredyt bez poręczycieli. Innym plusem jest także fakt, że możemy nabyć auto sprowadzone z zagranicy a także może być to samochód dowolnej marki. Niestety tego typu zakupy mają jeden zasadniczy minus. Taki kredyt jest dość trudno otrzymać na starsze modele używanych aut. Takie, które mają 8 a nawet 10 lat czy więcej, niechętnie są kredytowane przez banki. Jeśli jednak znajdzie się bank, który zechce skredytować takie zakupy, wówczas możemy liczyć się z dość wysokim oprocentowaniem. Banki bowiem w przypadku aut używanych stosują zasadę: im starsze auto tym wyższe oprocentowanie oraz inne dodatkowe koszta typu prowizje.

Kupując auto na raty w komisie, mamy większą swobodę co do wieku auta. Minusem jest tu przede wszystkim model samochodu, jaki nas interesuje. Nie każdy komis udzieli nam kredytu na auto używane dowolnej marki, szczególnie wtedy, gdy specjalizuje się on w sprzedaży aut konkretnego producenta. Innym minusem zakupu auta używanego na raty w komisie jest także dość krótki czas spłat i mniej korzystne warunki. Na przykład nie przysługują nam „wakacje kredytowe”.

(Artykuł przeczytany 38 razy, w tym dziś 1)
0
0