Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rodzaje polis ubezpieczeniowych na życie 2017

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenia na życieJakie możemy wymienić rodzaje ubezpieczeń na życie? To między innymi terminowe ubezpieczenie na życie. Zawiera się tego typu ubezpieczenie zazwyczaj na termin od pięciu do kilkudziesięciu lat. Polisa może maksymalnie trwać do ukończenia konkretnego wieku przez osobę ubezpieczoną. Terminowe ubezpieczenia na życie (tak zwane „terminówki”) są gwarancją na uzyskanie bardzo wysokiej sumy ubezpieczenia za tak naprawdę niewielką sumę składki. Niemniej jednak w momencie, gdy ta polisa ulegnie wygaśnięciu mogą pojawić się problemy z wykupieniem kolejnej polisy na życie. Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie?

To bardzo dobry rodzaj ubezpieczenia pod kredyt. Na pewno musimy zwrócić uwagę na możliwość dostosowania sumy ubezpieczenia do konkretnych potrzeb, np. do ulegającego zmniejszeniu zadłużenia kredytem.

Innym rodzajem ubezpieczenia jest terminowe ubezpieczenie na życie i dożycie. To ubezpieczenie, które zawierane jest na konkretny termin. Gwarantowaną sumę ubezpieczenia wypłaca się w dwóch przypadkach – w przypadku śmierci oraz dożycia do wygaśnięcia polisy. Trzeba wiedzieć, iż ten rodzaj ubezpieczenia to naprawdę bardzo dobry sposób na dodatkową emeryturę. Można bowiem wiele zaoszczędzić właściwie bez ponoszenia żadnego ryzyka, które związane jest inwestowaniem w fundusze. Prawie zawsze suma wpłaconych składek przez okres trwania umowy jest większa niż końcowe świadczenia (wynika to z kosztów ochrony). Ten rodzaj ubezpieczenia posiada oszczędnościowy charakter. A to oznacza, że zrywając umowę przed jej zakończeniem, możemy liczyć na zwrot części wpłaconych składek.

Bezterminowe ubezpieczenie na życie to kolejny rodzaj ubezpieczenia. Ubezpieczenie tego rodzaju zawierane jest na czas nieokreślony. A to oznacza, że polisa ta będzie nam dawać ochronę do końca życia. A to oznacza, że jej cena przewyższa cenę popularnych terminówek. W momencie pojawienia się chęci na zerwanie umowy, można liczyć na zwrócenie części wpłaconych składek. Bezterminowe polisy ubezpieczeniowe dzielą się na ubezpieczenia ochronne (bez elementy oszczędnościowego) oraz ubezpieczenia uniwersalne (charakter ochronno – inwestycyjny).

I wreszcie ubezpieczenia posagowe. To rodzaje ubezpieczeń, których podstawowym celem jest zgromadzenie środków dla dzieci np. na mieszkanie czy studia. Zazwyczaj ten typ ubezpieczenia występuje w formie ubezpieczeń na życie i na dożycie. Osobą ubezpieczoną jest rodzic (opiekun). Po wygaśnięciu umowy wszystkie środki, które zostały zgromadzone na polisie przekazywane są dla dziecka.

(Artykuł przeczytany 12 razy, w tym dziś 1)
0
0