Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak płacić niskie składki do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? 2017

Opłacanie ZUS-u za granicą

Optymalizacja składek ZUSWielu przedsiębiorców w pewnym momencie ma już dosyć płacenia wysokich składek na ubezpieczenia społeczne. Mimo, że od kilku lat w polskim systemie istnieje niższy ZUS dla nowych firm, nie wszyscy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków. Taki stan rzeczy budzi jedynie złość a często również sieje niezgodę między ludźmi. Ci, którzy mają prawo do ulgi, po dwudziestu czterech miesiącach i tak stają przed trudnym wyborem: zatrudnić pracowników czy nie? Nie wszystkich stać bowiem na opłacanie składek na ubezpieczenia.

Tych, którzy myślą o zatrudnieniu pracowników, skutecznie odstraszają wysokie składki ZUS pracownika i opłacanie składek od umów cywilnoprawnych. W efekcie niewielu małych przedsiębiorców decyduje się na taki krok. Coraz częściej przedsiębiorcy szukają natomiast rozwiązań pozwalających płacić im mały ZUS. Skuteczne obniżenie składek ubezpieczenia wymaga jednak choćby minimalnej znajomości prawa. Tylko bowiem legalna optymalizacja składek ZUS ma sens.

Skutecznym i legalnym sposobem na płacenie niższego ZUS-u jest przeniesienie go za granicę. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć jednak na pytanie czy ZUS za granicą się opłaca. Wszystko zależy od tego na jakich warunkach przedsiębiorca zamierza płacić ubezpieczenia społeczne za granicą. Im większe będą bowiem jego zagraniczne zarobki tym większy podatek i wyższe ubezpieczenie będzie musiał on zapłacić. Jeśli zatem prowadząc firmę w Polsce, zamierzamy przerejestrować ZUS za granicę, najlepiej zasięgnąć rady i opinii fachowców w tej dziedzinie.

Obecnie na polskim rynku istnieje wiele profesjonalnych firm, które nie tylko podpowiedzą jak przenieść ZUS za granicę, ale i załatwią wszelkie formalności. W zamian za swoje usługi pobierają one miesięczny abonament w wysokości około 500zł. Coraz większa konkurencja sprawia jednak, że cena ta niejednokrotnie staje się niższa. Przedsiębiorcy, którzy wolą działać na własną rękę, mogą samodzielnie zająć się przeniesieniem ZUS-u za granicę. Są tacy, którzy przestrzegają: „zapłacą teraz niski ZUS a emerytura będzie potem adekwatna do tego co odłożyli”.

Przedsiębiorcy odprowadzający niskie składki na ubezpieczenia społeczne, nie mogą liczyć na wysokie świadczenia emerytalne. Pozostaje jednak pytanie, kto w dzisiejszych czasach może takowych oczekiwać. Chyba tylko ci, którzy płacąc niższy ZUS, zdołali odłożyć „kilka groszy” na lokatach czy kontach oszczędnościowych, zabezpieczając tym samym swoją przyszłość.

(Artykuł przeczytany 37 razy, w tym dziś 1)
0
0