Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak walczyć o odszkodowanie powypadkowe? 2017

Odszkodowanie za wypadek samochodowy

odszkodowanie powypadkoweWypadki samochodowe to niestety przykra codzienność. Niestety nie jest ich mniej a przyczyny bywają różne. Często jest to brak ostrożności ze strony kierowców, niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających lub też zły stan nawierzchni dróg i pogoda. Statystyki pokazują, że największą bolączką jest prędkość, która w połączeniu z niekorzystnymi warunkami drogowymi jest przyczyną wielu kolizji, stłuczek a nawet makabrycznych wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Jak należy postąpić będąc uczestnikiem wypadku, jak starać się o odszkodowanie?

W zależności od tego jaki ma charakter dane zdarzenie drogowe takie postępowanie zostanie wdrożone. Kiedy dochodzi do niegroźnej stłuczki a osoby biorącej w niej udział dochodzą między sobą do porozumienia, zwykle wystarczy do sporządzenia oświadczenia i nie wzywamy policji. Natomiast kiedy wypadek samochodowy powoduje znaczne uszkodzenia pojazdów jak też uszczerbek na zdrowiu bądź śmierć obecność służb porządkowych i ratunkowych jest konieczna.

Każda osoba biorąca udział w wypadku kto w miarę możliwości powinna udzielić pomocy poszkodowanym. Chodzi tutaj o wykonanie pierwszych czynności, które mogą uratować życie, czasami jest to właściwe ułożenie, działania przeciwdrgawkowe czy też wykonanie resuscytacji oddechowo- krążeniowej. Każdy kto nie udziela pomocy, mimo iż jest w stanie lub ucieka z miejsca wypadku podlega odpowiedzialności karnej, w taki wypadku grozi więzienie i wysoka grzywna. Oprócz ratowania życia i zdrowia człowieka w zakres działań powypadkowych należy naprawa pojazdu uszkodzonego, spisanie protokołu po wypadku, ubieganie się o odszkodowanie powypadkowe i ogólna dbałość o rzetelność ze strony warsztatu, gdzie dokonuje się napraw i w zakresie orzecznictwa o wysokości kwoty odszkodowania. Warto zapoznać się z prawami jakie przysługują poszkodowanemu w momencie, gdy jego pojazd wymaga gruntownej naprawy lub gdy jest całkowicie uszkodzony i podlega tylko kasacji. Często nieuczciwe firmy ubezpieczeniowe wykorzystują naszą niewiedzę i uchylają się od wypłacania należności lub zaniżają je.

(Artykuł przeczytany 42 razy, w tym dziś 1)
1
0