Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pożyczka na założenie własnej firmy 2017

Kredyt na uruchomienie własnej działalności

komputer w pracyWiele osób marzy o tym, by założyć własne przedsiębiorstwo, ale niestety nie każdego na to stać. Z pewnością, koszty związane z utrzymaniem biura, opłaceniem pracowników czy zakupem niezbędnego sprzętu, są kolosalne. Dlatego w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się kredyty na działalność gospodarczą, dzięki którym niektórzy mogą spełnić swój sen o własnej firmie. Przede wszystkim, zanim skorzystamy z tej formy pomocy, musimy się zastanowić dobrze nad wyborem placówki czy osoby, od której będziemy pożyczać pieniądze. Co trzeba wziąć pod uwagę?

 

Warto podkreślić to, iż obecnie bardzo modne są kredyty bez BIK, które cechują się uproszczonymi formalności i krótkim czasem udzielenia pożyczki. Jednakże są one niezwykle ryzykowne, gdyż w zamian za brak weryfikacji naszej zdolności kredytowej, musimy uiszczać wysokie raty kredytowe, a także często zapłacić niemałą prowizję czy marżę. W związku z powyższym o wiele bardziej bezpieczne wydają się kredyty bankowe. Otóż, wysokość kredytu i jego rat będzie też w dużej mierze uzależniona od tego czy w oczach banku nasza działalność ma szansę na to, by odnieść sukces. Oczywiście, duże znaczenie ma to, czy wedle banku jesteśmy też zaufanymi klientami, dlatego warto się o taki kredyt starać w placówce, w której posiadamy rachunek bieżący, w szczególności gdy comiesięcznie możemy na nim zanotować wpływy gotówki. Natomiast, gdy już prowadzimy działalność gospodarczą, możemy się też starać o kredyt na rozwój działalności, którego wysokość jest znacznie niższa.

Na uwagę zasługuje także fakt, iż oferty kredytów bankowych niekiedy znacznie różnią się od siebie, dlatego zawsze trzeba przeanalizować kilka z nich, by wybrać najlepszą dla siebie. Z pewnością, dobrym pomysłem jest też skorzystanie z porównywarek internetowych, które w niemal w natychmiastowym tempie przeanalizują dla nas oferty kredytowe z różnych banków. Poza tym, zawsze możemy jeszcze skorzystać z usług doradcy finansowego. Oprócz tego, zanim podpiszemy umowę kredytową, powinniśmy się z nią uważnie zapoznać, w szczególności z informacjami napisanymi małym druczkiem. Przede wszystkim, zwracamy uwagę na wysokość oprocentowania, marży bankowej czy prowizji. Nie ulega wątpliwości to, iż bardzo ważna jest informacja dotycząca wysokości odsetek za niewywiązywanie się z terminowego uiszczania rat.

Warto podkreślić także to, iż często banki zabezpieczają się przed niewypłacalnością klientów, w szczególności gdy inwestycja jest dosyć ryzykowna. Mowa tu o hipotece na nieruchomościach, zastawie na udziałach czy przelewie wierzytelności z różnego rodzaju umów.

Save

(Artykuł przeczytany 32 razy, w tym dziś 1)
0
0