Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Pożyczka na spłatę innych kredytów 2017

Kredyt na spłatę zadłużenia

pożyczki dla zadłużonychKomornik albo (synonim) egzekutor – to słowo nie kojarzy się nikomu pozytywnie. Do jego zadań należy przymusowe ściąganie należności od dłużników na podstawie orzeczenia i pod kontrolą sądu. Niektórzy mają pecha (choć w dużej części przypadków sami na to zapracowali) spotkać go na swojej drodze. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Pójść do banku i prosić o pieniądze?

Tak podpowiada rozsądek – niestety, to nie takie proste. Jesteśmy mało wiarygodni. Chwilówki bez BIKu również nie wchodzą w rachubę – to często za mało, by pozbyć się komornika. Hipoteczny kredyt konsolidacyjny lub gotówkowy kredyt konsolidacyjny bez hipoteki to cudowne wynalazki – niestety, nie dla nas, postawionych w sytuacji, gdy pieniądze są potrzebne „na wczoraj”. Mamy wówczas dwie możliwości.

Pierwsza. Pożyczka prywatna, na przykład od rodziny czy znajomych. Dobrze spisać umowę (zwłaszcza w przypadku spłaty większych kwot), ustalmy warunki: ile pożyczamy, do kiedy, jak będziemy spłacać, ewentualnie określmy dokładnie wysokość odsetek. To zapobiegnie scysjom i ewentualnej nieuczciwości pożyczkobiorcy czy pożyczkodawcy. Co ciekawe, tego typu pożyczka – w gronie rodzinnym – jest wolna od podatku. Trzeba tylko zatroszczyć się o spełnienie kilku wymagań formalnych.

Druga opcja to odwiedzenie odpowiedniej instytucji finansowej. Co będzie potrzebne? Na pewno dowód tożsamości. Tu komentarz jest zbędny. Nie koniec na tym. Drugi warunek to poręczyciel, a właściwie – poręczyciele. Dwóch, a nawet trzech. Pamiętajmy, że jesteśmy mało wiarygodni, a nawet najbardziej skore do pomocy instytucje nie chcą być stratne. Dobrze też, jeśli jesteśmy zatrudnieni gdzieś na stałe – im dłużej, tym lepiej. I wreszcie, nieruchomości. Oczywiście, tego typu instytucje zabezpieczają się w postaci hipoteki na nasz dom, garaż i tak dalej. Im nieruchomości wartościowsze, tym więcej pieniędzy dostaniemy (do około siedemdziesięciu procent wartości nieruchomości). Nie będziemy sprawdzani w Biurze Informacji Kredytowej; nie będzie nam liczona zdolność kredytowa. Raty mogą być dosyć wysokie, ale, jak mówi się w takich przypadkach, na pewne rzeczy „nie ma rady”.

Pożyczka na spłatę zadłużenia, komornika należy z pewnością do trudnych i często bolesnych decyzji. Jeśli stałą się też naszym udziałem, a bank nie zdecydował się nam pomóc, bądźmy mimo wszystko dobrej myśli. Nie jesteśmy pierwsi w takiej sytuacji. O wiele rad możemy poprosić w Internecie; na rozlicznych forach dyskusyjnych znajdziemy sporo wiadomości na ten temat i sposobów wybrnięcia z dołka finansowego.

(Artykuł przeczytany 16 razy, w tym dziś 1)
0
0