Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wniosek o dopłatę z UE do kredytu 2017

Jak napisać wniosek o dofinansowanie kredytu ze środków UE?

wniosek-o-dotacje-kredytuDotacje unijne wzbudzają wciąż bardzo duże zainteresowanie wśród beneficjentów, głównie dlatego, że dzięki nim można pozyskać środki na wiele różnego rodzaju celów. Najczęściej o tego rodzaju pomoc finansową ubiegają się przedsiębiorcy, ale o dofinansowanie kredytu ze środków UE mogą starać się także osoby niepełnosprawne czy rolnicy, którzy chcą na przykład zmodernizować swoje gospodarstwo rolne.

By uzyskać środki ze wsparcia unijnego w pierwszej kolejności należy napisać wniosek o dofinansowanie kredytu. Wcześniej można też udać się do banku, gdzie uzyskamy pomoc w znalezieniu odpowiedniego funduszu unijnego i dowiemy się, jak należy przygotować niezbędną dokumentację. Dzięki temu kredyt na inwestycję zostanie nam przydzielony znacznie szybciej. Jeśli interesują nas pieniądze dla firm ze wsparcia unijnego, wówczas we wniosku musimy zamieścić szczegółowe informacje dotyczące tego, na jaki cel chcemy uzyskać dotację.

Jeśli jesteśmy już przedsiębiorcami, wówczas możemy ubiegać się o środki na rozwój własnej firmy (między innymi w ramach innowacyjnego programu „Inteligentny Rozwój”). Gdy natomiast posiadamy oryginalny pomysł na biznes i chcemy stać się właścicielami własnej działalności gospodarczej, wówczas także musimy zaznaczyć to we wniosku. Co więcej, do takiego wniosku należy też wtedy dołączyć szczegółowy biznesplan, w którym punkt po punkcie przedstawimy realizację planowanej inwestycji. Ubiegając się o dofinansowanie z funduszy UE musimy zatem przedstawić plan inwestycyjny, a także dokładnie opisać projekt, który ma być zrealizowany ze środków unijnych. Do wniosku należy też załączyć kilka załączników (biznesplan w przypadku nowych przedsiębiorców bądź dokumenty rejestrowe firmy, jeśli posiadamy już przedsiębiorstwo).

Gotowy wniosek o dofinansowanie kredytu ze środków unijnych należy złożyć w banku, gdzie zostanie poddany on weryfikacji. Dopiero po uzyskaniu pozytywnej opinii, będziemy mogli podpisać umowę o dofinansowanie, w ramach której następnie zostaną nam wypłacone środki, o które się ubiegaliśmy. Dotacja przyznana na realizację projektu może być wypłaca zarówno formie zaliczek, jak i w postaci refundacji wydatków poniesionych przez przedsiębiorcę.

(Artykuł przeczytany 14 razy, w tym dziś 1)
0
0