Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Fundusze private equity 2017

Jak działają fundusze private equity?

Jak działają fundusze private equityFundusze private equity wykupują udziały w firmach, które nie są notowane na giełdzie oraz w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Często bywa nawet tak, że działając w porozumieniu z zarządem przedsiębiorstwa wykupują je w całości. Następnie zajmują się rozwijaniem firmy, a potem sprzedają ją z odpowiednim zyskiem.

Niewątpliwą zaletą funduszy private equity jest to, że ich wyniki nie są uzależnione od sytuacji na rynku papierów wartościowych. Kiedy dochodzi do bessy wartość giełdowa wielu spółek spada, nawet jeśli nie jest tak w rzeczywistości. Z drugiej strony inwestycje w firmy, które nie weszły do obrotu publicznego są ryzykowne. Dlatego też fundusze private equity nie inwestują całego kapitału w jedną spółkę.

Czy osoba prywatna, która chce ulokować swoje oszczędności w nietypowy sposób może zainwestować w fundusz private equity? Biorąc pod uwagę jak duży kapitał potrzebny jest do częściowego lub całkowitego przejęcia spółki, fundusze te biorą pod uwagę przede wszystkim inwestorów instytucjonalnych, którzy mogą zaproponować naprawdę duży wkład finansowy. Jednak istnieje również możliwość wykupienia certyfikatów inwestycyjnych za mniejsze kwoty, realne dla osób, które zastanawiają się co zrobić ze swoimi oszczędnościami. Zawsze można zainwestować w złoto lub srebro, ale zostanie inwestorem w spółce, to niewątpliwe ciekawa perspektywa. Co prawda nie wszystkie fundusze są dostępne dla osób, które dysponują relatywnie niedużym kapitałem, ale jak już zostało wspomniane część z nich oferuje udziałowe papiery wartościowe w postaci certyfikatów. Odbywa się to w konkretnych terminach. Jednym z funduszy, który sprzedaje aktywa wszystkim zainteresowanym inwestorom jest Investor Private Equity FIZ. Okazuje się, że 3 letni zysk z jego inwestycji wyniósł 50%, co oznacza, że ulokowanie w nim pieniędzy było bardzo opłacalne. Dalsze rokowania są równie korzystne. Można oczywiście zarobić jeszcze więcej, na przykład inwestując w dzieła sztuki, jednak tak naprawdę nigdy nie ma całkowitej pewności czy i kiedy osiągnie się spektakularny zysk. Właśnie dlatego jest tyle możliwości lokowania swoich pieniędzy, a każdy musi podjąć decyzje samodzielnie lub ewentualnie po konsultacji z ekspertem.

(Artykuł przeczytany 24 razy, w tym dziś 1)
0
0