Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Samodzielne pozyskiwanie funduszy unijnych 2017

Instrukcja wypełnienia wniosku o dofinansowanie z Unii

pisanie wniosków o dotacjeAby móc ubiegać się o otrzymanie funduszu unijnego, niezbędne jest wypełnienie i złożenie odpowiedniego wniosku. Mimo iż na pierwszy rzut oka spawa wydaje się bardzo prosta, wiele osób ma problemy z prawidłowym wypełnieniem niezbędnych dokumentów. Na co należy zwracać szczególną uwagę pisząc wniosek o otrzymanie dotacji unijnej? Kilka ważnych uwag znajdziesz poniżej.

Po pierwsze, zanim jeszcze weźmiesz do ręki papier, aby napisać wniosek o datację, warto abyś poważnie zastanowił się, jaki program unijny będzie najlepiej pasował do Twojego przedsiębiorstwa.

Oczywiście, aby wziąć udział konkursie na najlepszy pomysł (w ten sposób rozstrzyga się, kto ma otrzymać pieniądze unijne, a kto tych pieniędzy nie powinien dostać), trzeba zapoznać się z wcześniej wyznaczonymi kryteriami – nie każda firma ma bowiem możliwość złożyć wniosek o unijną dotację. Ważny jest też termin składania wniosków – nie można przegapić ostatecznego terminu, ponieważ wszystko może okazać się stracone.

Czasem zdarza się taka sytuacja, kiedy pisanie i wypełnianie wniosku trwa dłużej niż samo rozstrzygnięcie. Czasem rozstrzygnięcie następuje w znacznie później (czasowo) od terminu składania wniosku. Aby otrzymać unijne pieniądze w niektórych przypadkach można czekać nawet do dziesięciu miesięcy!

Wypełnianie wniosku

Wypełnianie wniosku o unijne dotacje pochłania wiele czasu i energii – to swoista biurokracja. Nie wystarczy jednak złożenie samego wniosku, trzeba do niego dołączyć masę najróżniejszych dokumentów, a także oświadczenia. Czasem brak jednej pieczątki czy podpisu może sprawić, że dany projekt zostanie odrzucony przez rozpatrującą go komisję. Dlatego podczas wypełniania wszelkich papierów trzeba być ostrożnym i uważnym.

Wszystkie pola wniosku muszą być dokładnie wypełnione, a sumy kontrolne wersji elektronicznej muszą się w stu procentach zgadzać z sumami kontrolnymi w wersji papierowej. Jeśli jednak jakimś cudem, zdarzy się tak, że będą one niezgodne, wniosek danej firmy zostanie w całości odrzucony. Trzeba więc zwracać na to szczególną uwagę. Ważny jest też tytuł, ale mowa tu już o tytule składanego projektu, ponieważ musi on być krótki i odnosić się do zaplanowanych na jego mocy działań.

Jeśli nie chcesz, żeby Twoja praca poszła na marne, musisz być niezwykle uważny w tym co robisz i zwracać szczególną uwagę na sposób wypełniania wniosków o dofinansowanie unijne.

(Artykuł przeczytany 28 razy, w tym dziś 1)
0
0