Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/dxf/public_html/ahf.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Firmy piszące skuteczne wnioski o dotację 2017

Czym kierować się przy wyborze firmy piszącej projekty unijne?

pisanie wniosków o dotacjeKraje członkowskie Unii Europejskiej mogą korzystać z dotacji na realizację różnorodnych projektów. Aby starać się o dofinansowanie należy opracować dobry wniosek i skompletować wszystkie wymagane do niego załączniki. Często słyszy się, że fundusze strukturalne są na wyciągnięcie ręki. Z drugiej strony wiadomo jednak, że pieniędzy nie wystarczy dla wszystkich. Dlatego organizowane są nabory wniosków. W ramach każdego programu i działania wyznaczane są terminy kiedy należy składać dokumentację aplikacyjną. Następnie trzeba cierpliwie czekać na jej ocenę. Jak wybrać firmę która napisze skuteczny wniosek?

W pierwszej kolejności brane są pod uwagę kryteria formalne. Wniosek musi być wypełniony zgodnie z instrukcją do niego, odpowiednio podpisany i opieczętowany. Oczywiście niezbędnym wymogiem jest również to, aby projekt wpisywał się w wymogi danego programu i działania. Następnie przychodzi kolej na kryteria merytoryczne. Mogą się one dzielić na obligatoryjne i fakultatywne. Daje to więcej możliwości podczas oceny wniosku. Ponieważ kryteria podane są oczywiście z góry wnioskodawca może przemyśleć swój projekt oraz sposób jego opisywania na tyle, by spełniał maksymalnie wiele kryteriów.

Czasami jednak nawet to nie wystarczy, jeżeli przedsięwzięcie opisane jest zbyt chaotycznie lub mało przekonująco. Należy bowiem udowodnić, że projekt wpłynie pozytywnie na sytuację wnioskodawcy i całego regionu. Szczególnie ważne jest to w odniesieniu do projektów inwestycyjnych. Polegają one zwykle na rozbudowie przedsiębiorstwa oraz zakupieniu nowoczesnych maszyn i urządzeń. Takie działania powinny doprowadzić do wzrostu konkurencyjności firmy, poprawy jakości jej usług, wprowadzeniu nowych produktów.

Czasami warto skorzystać z doradztwa w sprawie wniosków unijnych. Firmy, które się tym zajmują zatrudniają zwykle osoby piszące wnioski, ekonomistów i prawników. W związku z tym mogą dobrze przeanalizować sytuację firmy oraz planowaną inwestycję. Radzą nie tylko jaki program i działanie wybrać, ale również jak ewentualnie lekko zmodyfikować projekt i w jaki sposób go sfinansować. Oczywiście oferują też usługę sporządzenia wniosku o dotację unijną. Można wówczas liczyć na pełną pomoc w zakresie kompletowania załączników, podpisywania i składania dokumentów o pozyskanie dotacji np. z  funduszy strukturalnych. Z całą pewnością tego typu firmy konsultingowe mają spore doświadczenie w zakresie pisania wniosków o dofinansowanie. Dzięki temu, że po negatywnej ocenie każdego wniosku można liczyć na pewne wyjaśnienia, firmy które piszą ich dużo wiedzą dobrze jakich błędów unikać, a co podkreślać aby każdy wniosek był skuteczny i miał duże szanse na przyznanie dofinansowania.

(Artykuł przeczytany 120 razy, w tym dziś 1)
0
0